jan.mrugacz@wp.pl

 (+48) 608 437 741

kolor 2019 do wnętrz

Każdego roku Instytut Pantone wybiera kolor, który przez kolejne 12 miesięcy będzie najgorętszym trendem w modzie, designie i aranżacji wnętrz. Rok 2019 należy do koloru living coral, którego zadaniem jest wprowadzić do wystroju optymizm, energię oraz ożywienie. Jak urządzić wnętrze w takiej kolorystyce?

Koralowe ściany

Living coral to kolor, który wprowadzi do wnętrza ciepło i przytulną atmosferę. Jedną z opcji jego zastosowania jest malowanie ścian. Jak pomalować pokój, żeby osiągnąć zamierzony efekt? W przypadku tego odcienia możemy pokryć farbą wszystkie ściany.

Warto jednak pamiętać, że elementy wyposażenia powinny być stonowane, żeby całość nie przytłoczyła pomieszczenia. Jeśli chodzi o łączenie kolorów, to z koralowym idealnie skomponuje się biały i szary.

Innym wariantem możemy być zastosowanie farby na ścianę tylko za kanapą lub telewizorem. Taki akcent wprowadzi oryginalny klimat i pozwoli na zastosowanie dodatkowych dekoracji w odcieniu koralowym. Kolor roku 2019 doskonale nadaje się do stylowych aranżacji. Efektownie będzie wyglądał np. w zestawieniu ze sztukaterią.

Mocny akcent w kolorze koralowym

Malowanie pokoju możemy zastąpić wymianą mebli. Miękka, wygodna kanapa lub fotele w koralowym odcieniu będą wyjątkowym akcentem w aranżacji wnętrza. Modny kolor ożywi i ociepli pomieszczenie, w którym do tej pory królowała biel oraz szarości.

Koralowa barwa idealnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni, pokoju dziecięcym czy kuchni. Jeden wyrazisty mebel wystarczy, aby podążać za najnowszymi trendami bez konieczności gruntownych zmian.

Ciekawym rozwiązaniem będzie także wymiana tapicerki na ulubionym fotelu lub kanapie. Dzięki temu wprowadzimy do wnętrza powiew świeżości, a spokojny odcień będzie sprzyjał wypoczynkowi i relaksowi. Koralowy to kolor, który będzie się ciekawie wyróżniał w aranżacji.

Postaw na tekstylia

Zmiana wystroju z wykorzystaniem koloru roku 2019 łączy się nie tylko z remontem lub wymianą mebli. Doskonały efekt osiągniemy, wprowadzając do wnętrza koralowy akcent w postaci tekstyliów. Pled, poduszki, narzuta, zasłony czy dywan – to wszystko elementy wyposażenia wnętrza, które wprowadzają do niego klimat i tworzą atmosferę.

Wystarczy w danym pomieszczeniu zastosować kilka detali w odcieniu living coral, aby poczuć magię koloru roku, a dodatkowo pozostawić sobie łatwą drogę do ewentualnej zmiany aranżacji wnętrza w przyszłości.

Pamiętaj, żeby nie wymieniać wszystkich elementów, bo osiągniesz odwrotny efekt i przytłoczysz optycznie pomieszczenie. Najlepiej wybrać kilka detali, np. poduszki na jasnej kanapie, zasłony i dywan lub narzuta w sypialni. Pozostałe dekoracje niech będą w innych odcieniach: bieli, szarości czy  różu w jasnej tonacji.

Koral tkwi w szczegółach

To detale tworzą ostateczną aranżację wnętrza. Kilka efektownych, stylowych ozdób wystarczy, aby wprowadzić do pomieszczenia ciekawy klimat i zaprezentować kolor roku 2019. Mogą to być abażury lamp, wazon czy zegar.

W kuchni możemy postawić na zastawę, w sypialni na ramki na zdjęcia. Wbrew pozorom nie musimy wprowadzać zbyt wielu elementów dekoracyjnych, bo już sam odcień living coral jest na tyle wyrazisty, że stanowi oryginalną ozdobę wnętrza.

Z pewnością nasi goście od razu zauważą koralowe dodatki, a my z przyjemnością będziemy spędzać czas w pokoju pełnym ciepła i energii.

Kolor koralowy jest na pewno odcieniem wymagającym, a jego zastosowanie w pomieszczeniu wymaga wyczucia oraz estetyki. Jednak kiedy kolor roku 2019 wypełni przestrzeń, to trudno będzie nam się rozstać z ożywieniem i pasją, które wprowadził do wnętrza.