jan.mrugacz@wp.pl

 (+48) 608 437 741

trendy wnętrzarskie w 2023

Jakie są najmodniejsze aranżacje wnętrz w 2023 r.? Znajdując się na początku zimy 2023, trudno wyrokować o trendach wiosennych czy letnich. Obecnie jednak z całą pewnością dominują kolory jesieni. Konkretnie dwa: brąz i czerwień. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak urządzić mieszkanie zgodnie z obowiązującymi nurtami wnętrzarskimi, przeczytaj poniższy tekst!

Modne wnętrza 2023 – kolory jesieni

Najmodniejsze aranżacje wnętrz to te, w których dominują kolory jesieni. Początek roku 2023 to oczywiście nie pierwszy okres, w którym wracamy do barw tej interesującej pory roku. Trend ten pojawia się dość regularnie w wizualizacjach architektów, jednak tym razem jesień w naszych mieszkaniach i domach jest dość zachowawcza i bardzo elegancka.

Bez plątaniny żółci, pomarańczy i czerwieni, ale za to stonowana i… jednokolorowa. Co to oznacza? W tym sezonie nie mieszamy barw i rezygnujemy z wesołego żółtego oraz optymistycznego pomarańczowego. Pozostają nam tym samym do wyboru ciepłe brązy oraz przytłumione czerwienie.

W 2023 r. trzeba być zdecydowanym: w jednym wnętrzu może dominować wyłącznie jedna opcja. Nie mieszamy ze sobą nie tylko wszystkich kolorów jesieni, ale nawet tych dwóch, które pozostały po odrzuceniu żółci i pomarańczu.

Jesienne brązy – stonowane, ale ciepłe

Najmodniejszy styl wystroju wnętrza to obecnie naturalne materiały i desenie: drewno, kamień, bambus. Jeśli decydujesz się na jesienny brąz, pozostań przy tej barwie na każdej większej powierzchni. Graj odcieniami. Jasnobrązowe meble niech uzupełnia ciemniejsza barwa ścian i jeszcze ciemniejsza podłoga. Brązowa niech pozostanie narzuta na łóżko czy ozdobne poduszki na równie brązowej sofie.

Kolorystyczny akcent pozostaw detalom, lecz jeśli chcesz podążać za trendami, zrezygnuj z kontrastów i zdecyduj się na czerń lub ciemny beż. Czarne czy ciemnobeżowe ramki fotografii, doniczki oraz oprawy lamp doskonale uzupełnią brązowy, jesienny krajobraz twojego mieszkania.

Czerwień? Tak, lecz bardziej ceglasta niż nasycona

Podążając za najnowszymi trendami, możesz zamiast brązu wybrać również czerwień. Nie stawiaj jednak na nasycone i wyraziste odcienie, a raczej na stonowane, w kolorze starej cegły. Oczywiście jesienna czerwień w mieszkaniu ma nieco inny charakter niż wszechobecny brąz. Trudno byłoby uznać za eleganckie wnętrze, w którym każdy przedmiot jest czerwony na czerwonym tle ścian i podłóg. Z czerwienią trzeba postępować nieco ostrożniej.

W najmodniejszych aranżacjach architekci proponują meble i podłogi w kolorze drewna, czerwień pozostawiając dla ścian, dywanów i dodatków. Jeśli masz czas i fundusze na nieco większy remont i przekonuje cię jesienna czerwień w najnowszej osłonie, zastosuj ceglane płytki na jednej ze ścian w salonie, korytarzu czy sypialni. Kiedy twój remont musi być szybki i niedrogi – wybierz po prostu odpowiedni odcień farby. Usuń z pomieszczeń dodatki, które nie są ceglastoczerwone lub drewniane. W ten sposób uzyskasz odpowiedni efekt jesiennego, najmodniejszego wystroju wnętrz.

Jesienna wersja modnego greige

Poza czerwienią i brązem na uwagę zasługuje również kolor griege, który przebojem wkroczył w ostatnim czasie do naszych mieszkań i domów. To połączenie beżu i szarości. Choć nie do końca odpowiada stonowanym kolorom jesieni, ciągle znajduje się na topie. Jeśli więc niedawno wprowadziłeś tę barwę do twojego prywatnego życia domowego, nie pozbywaj się jej. Ze względu na uniwersalny charakter odcienia greige doskonale połączysz go z czerwoną cegłą lub ciepłymi brązami jesieni.

AUTHOR

Absolwentka Politechniki Poznańskiej, inż. Elektroniki i Telekomunikacji oraz mgr inż. Elektrotechniki. 20 lat doświadczenia w projektowaniu instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, obiektach przemysłowych i szpitalnych. Wspólnie z Mężem i sprawdzoną ekipą wybudowała własny dom. Ma na swoim koncie kilka remontów mieszkań, które przeprowadziła wraz z rodziną dzielącą jej zamiłowanie do gipsowania, malowania, szpachlowania i tym podobnych prac. Jej wieloletnie hobby to architektura i wyposażenie wnętrz.